< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Taken 2 (Kodi 108390)     

Regjia: Olivier Megaton

Me Aktoret: Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen, Rade Serbedzija, Leland Orser, Luke Grimes, Aclan Bates, Laura Bryce, Jon Gries


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Aksion, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 05/10/2012Pershkrimi i Filmit

Brajan Mills, ish njeriu i CIA-s, i cili shpëtoi Kimin, të bijën nga disa trafikantë shqiptarë, është vënë në shënjestër nga familjet e njerëzve që ai ka vrarë. Kur shkon në Stamboll për një punë, ai fton Kimin dhe ish gruan e tij, Leonorën, për t'u bashkuar me të për disa ditë pushimi. Kur shqiptarët mësojnë për këtë, ata përpiqen për t’i rrëmbyer ata familjarisht. Trafikantët marrin Brajanin dhe Leonorën, ndërsa Kimi arrin të shmanget prej tyre. Brajani e gjen veten përsëri të përballur me egërsinë e trafikantëve dhe bazohet në aftësitë e tij profesionale si agjent i CIA-s.