< Kthehu tek Faqja e Meparshme

ParaNorman (Kodi 108469)     

Regjia: Chris Butler, Sam Fell

Me Aktoret: Kodi Smit-McPhee, Leslie Mann, Anna Kendrick, John Goodman, Casey Affleck, Jodelle Ferland, Bernard Hill, Elaine Stritch, Jeff Garlin, Christopher Mintz-Plasse, Tempestt Bledsoe


Publikuesi: Focus Features


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 17/08/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në qytezën e Luginëzës së Gëzuar, Norman Babkok është një djalë i cili mund të flasë me të vdekurit, por askush përveç shokut të tij të ri eksentrik, Nillit, nuk beson se aftësia e tij është e vërtetë. Një ditë, daja i larguar dhe i çuditshëm i Normanit i tregon një ritual të rëndësishëm vjetor të cilin duhet të fillojë ta kryejë Normani që të mbrojë qytezën nga mallkimi i një shtrige që e përndjek vendin prej shekujsh. Në fund, Normani vendos të bashkëpunojë, por gjërat nuk shkojnë sipas planit. Tani, një stuhi magjike e shtrigës e kërcënon qytezën ndërsa të vdekurit e mallkuar ngrihen nga varri.