< Kthehu tek Faqja e Meparshme

This Is 40 (Kodi 108562)     

Regjia: Judd Apatow

Me Aktoret: Paul Rudd, Leslie Mann, John Lithgow, Megan Fox, Albert Brooks, Maude Apatow, Iris Apatow, Chris O'Dowd, Charlyne Yi, Ryan Lee


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 137 minuta


Data e Publikimit: 21/12/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Nga regjizori i Knocked Up dhe 40 Vjeç i Virgjër vjen një shikim humoristik brenda jetës së një familjeje amerikane. Pas vitesh martesë, Piti (Paul Rudd) dhe Debi (Leslie Mann) po i afrohen një krize martesore. Ndërsa përpiqen të balancojnë romancën, karrierat, prindërit dhe fëmijët në mënyrat e tyre tepër gazmore, ata gjithashtu duhet të zbulojnë se si të shijojnë pjesën e mbetur të jetës së tyre. Gjithashtu luajnë Melissa McCarthy, Jason Segel, Megan Fox, John Lithgow dhe Albert Brooks, Kjo Është 40 është një komedi e çiltër për sfidat dhe shpërblimet e martesës dhe të qenit prind në kohët moderne.