< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Mr. Peabody & Sherman (Kodi 108922)     

Regjia: Rob Minkoff

Me Aktoret: Ty Burrell, Max Charles, Ariel Winter, Stephen Colbert, Leslie Mann, Patrick Warburton, Allison Janney, Stanley Tucci, Lake Bell, Mel Brooks, Dennis Haysbert, Karan Brar, Stephen Tobolowsky, Joshua Rush


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 93 minuta


Data e Publikimit: 07/03/2014Pershkrimi i Filmit

Z. Pibadi, qeni më i arrirë në botë, dhe djali i tij ngatërrestar, Shermani, përdorin makinerinë e tyre të kohës, "VABAK-un", për të shkuar në aventurat më mizore të njohura për njerëzit apo qentë. Por kur Sherman del një xhiro për qejf me "VABAK-un" për t’i rënë në sy shoqes së tij Penit, aksidentalisht çajnë një vrimë në univers, duke bërë kërdinë në ngjarjet më të rëndësishme në historinë e botës. Para se të ndryshojnë përgjithmonë të shkuarën, të tashmen dhe të ardhmen, z. Pibadi shkon t’i shpëtojë, duke u përballur në fund me sfidën më të madhe të çdo epoke: të qenit prind. Së bashku, treshja e udhëtarëve në kohë do të lërë shenjat e veta në histori.