< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Comedian (Kodi 110201)     

Regjia: Taylor Hackford

Me Aktoret: Robert De Niro, Leslie Mann, Danny DeVito, Cloris Leachman, Harvey Keitel, Edie Falco, Charles Grodin, Patti Lupone, Hannibal Buress, Gilbert Gottfried, Toshiko Onizawa


Publikuesi: Cinelou Films


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 119 minuta


Data e Publikimit: 03/02/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Një ikonë e moshuar e komedisë, Xheki, ka parë ditë edhe më të mira. Pavarësisht përpjekjeve të tij për ta rikthyer atë gjeniun e komedisë, audienca kërkon vetëm ta shohë si një personazh i dikurshëm që kishte luajtur ai. Tashmë i tendosur në marrëdhënien me vëllain dhe gruan e tij, Xheki detyrohet të kryejë një dënim me shërbim komunitar për sulm ndaj një anëtari të audiencës. Atje ai njihet me Harmoninë, vajzën e një pasaniku nga Florida, dhe këta të dy gjejnë një frymëzim te njëri-tjetri që rezulton me pasoja suprizuese.