< Kthehu tek Faqja e Meparshme

In the Heart of the Sea 3D (Kodi 420160)     

Regjia: Ron Howard

Me Aktoret: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy, Tom Holland, Ben Whishaw, Brendan Gleeson, Michelle Fairley, Paul Anderson, Charlotte Riley, Jordi MollĂ , Joseph Mawle, Jamie Sives


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Aventure, Biografi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 121 minuta


Data e Publikimit: 11/12/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Viti 1820. Anija Eseks me kapiten Xhorxh Poland dhe zv/kapiten Ouen Çejs niset për gjueti balenash. Por gjatë udhëtimit të gjatë, anija goditet nga një balenë gjigande. Kjo ka si pasojë që ajo të fundoset dhe ekuipazhi të endet në det pa asnjë shpresë për shpëtim. Por mbijetesa ka edhe metoda çnjerëzore.