< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Birdman (Kodi 109260)     

Regjia: Alejandro González Iñárritu

Me Aktoret: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts, Lindsay Duncan, Merritt Wever, Jeremy Shamos, Bill Camp, Damian Young


Publikuesi: Fox Searchlight Pictures


Zhanret: Komedi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 119 minuta


Data e Publikimit: 14/11/2014


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Një komedi e zezë që tregon historinë e një super heroi që përpiqet të futet në teatrot e Brodueit, duke u ndeshur me shumë peripeci, me egon, me familjen dhe karrierën e tij.