< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The 5th Wave (Kodi 109757)     

Regjia: J Blakeson

Me Aktoret: Chloƫ Grace Moretz, Nick Robinson, Ron Livingston, Maggie Siff, Alex Roe, Maria Bello, Maika Monroe, Liev Schreiber, Tony Revolori, Nadji Jeter, Alisha Heng, Marc John Jefferies, Terry Serpico


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 107 minuta


Data e Publikimit: 22/01/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Katër valë sulmesh njëra më vdekjeprurëse se tjetra e kanë lënë Tokën kryesisht të rrënuar. Pas një sfondi frike dhe mosbesimi, Kasi ia mbath e dëshpëruar për të shpëtuar vëllain e saj të vogël. Ndërkohë që përgatitet për valën e pestë të pashmangshme dhe vdekjeprurëse, Kasi bashkohet me një djalosh i cili mund të bëhet shpresa e saj e fundit – nëse do të mund t’i besojë.