< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Brothers (Kodi 107900)     

Regjia: Jim Sheridan

Me Aktoret: Jake Gyllenhaal, Natalie Portman, Tobey Maguire, Clifton Collins Jr., Bailee Madison, Sam Shepard, Mare Winningham, Taylor Geare, Patrick Flueger, Jenny Wade


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Drame, Triler, Lufte


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 105 minuta


Data e Publikimit: 04/12/2009Pershkrimi i Filmit

Kapiteni Sem Keill (TOBEY MAGUIRE) niset në shërbimin e tij të katërt, duke lënë mbrapa gruan e tij të dashur (NATALIE PORTMAN) dhe dy vajzat. Kur helikopteri i Semit rrëzohet në malet e Afganistanit, më e keqja merret me mend, duke lënë një boshllëk të madh në familje. Pavarësisht historisë së errët, vëllai më i vogël karizmatik i Semit, Tomi (JAKE GYLLENHAAL) hynë për të mbushur boshllëkun, duke e ndryshuar përgjithmonë familjen.