< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Butler (Kodi 108719)     

Regjia: Lee Daniels

Me Aktoret: Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Mariah Carey, John Cusack, Jane Fonda, Cuba Gooding Jr., Terrence Howard, Lenny Kravitz, James Marsden, David Oyelowo


Publikuesi: TWC


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 132 minuta


Data e Publikimit: 16/08/2013Pershkrimi i Filmit

Sesil Geins shërbeu tetë Presidentë të Shteteve të Bashkuara gjatë punësimit të tij si kryeshërbëtor i Shtëpisë së Bardhë nga viti 1952 deri më 1986. Në pozicionin e tij ai u bë dëshmitar i lëvizjes së të drejtave civile, Vietnamit dhe ngjarjeve të tjera të mëdha që ndikuan në jetën e tij, familjen, dhe shoqërinë amerikane si një të tërë.