< Kthehu tek Faqja e Meparshme

1944 (Kodi 109753)     

Regjia: Elmo Nüganen

Me Aktoret: Märt Pius, Mait Malmsten, Magnús Mariuson, Kristjan Sarv, Ivo Uukkivi, Maiken Schmidt, Rain Simmul, Ain Mäeots, Henrik Kalmet, Marko Leht, Priit Loog


Publikuesi: Taska Film


Zhanret: Drame, Lufte


Gjuha: Gjermanisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 99 minuta


Data e Publikimit: 04/11/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Ngjarjet zhvillohen gjatë luftës së dytë botërore në Estoni, ku dy fuqitë e mëdha Rusia dhe Gjermania gjetën terren për të zhvilluar një luftë të tmerrshme dhe të përgjakshme. Megjithatë, kjo nuk ndaloi që ndjenjat njerëzore të triumfonin edhe kur bëhej fjalë për një dashuri të lindur midis një rusi dhe një gjermaneje.