< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Silent Hill: Revelation 3D (Kodi 420065)     

Regjia: Michael J. Bassett

Me Aktoret: Adelaide Clemens, Kit Harington, Sean Bean, Radha Mitchell, Deborah Kara Unger, Carrie-Anne Moss, Malcolm McDowell, Martin Donovan, Erin Pitt


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Horror


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


Data e Publikimit: 26/10/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Hedhër Meison dhe babai i saj kanë qenë në arrati, gjithmonë një hap përpara forcave të rrezikshme që ajo nuk i kupton plotësisht. Tani, në prag të ditëlindjes së saj të 18-të, e pushtuar nga makthe të tmerrshme dhe nga zhdukja e babait të saj, Hedhëri zbulon se nuk është ajo që mendon se është. Zbulimi i saj e çon edhe më thellë drejt një bote djallëzore që kërcënon ta mbajë aty përgjithmonë.