< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Pirates! Band of Misfits 3D (Kodi 420072)     

Regjia: Peter Lord, Jeff Newitt

Me Aktoret: Martin Freeman, David Tennant, Hugh Grant, Salma Hayek, Brendan Gleeson, Jeremy Piven, Imelda Staunton, Ashley Jensen, Russell Tovey


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi


Gjuha: Shqip, Anglisht, Italisht


Kohezgjatja: 88 minuta


Data e Publikimit: 07/06/2012Pershkrimi i Filmit

Pas vitesh turpërimi dhe përpjekjesh të dështuara për të fituar Çmimin e lakmuar Pirati i Vitit, Kapiteni i Piratëve dhe ekuipazhi i tij i çuditshëm vihen kundër ajkës së piratëve - Belamiut të Zi, Këmbë-drurit Hejstings dhe Katlas Liz - në një garë për të grabitur plaçkat më të shumta. Ata shumë shpejt ndeshen me shkencëtarin që vuan nga dashuria Çarls Darvini, i cili e bind Kapitenin se "papagalli" i ekuipazhit, Polli, mund të jetë përgjigja e "pasurive të panumërta" që po kërkojnë ata.