< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Love & Mercy (Kodi 109534)     

Regjia: Bill Pohlad

Me Aktoret: Elizabeth Banks, John Cusack, Paul Dano, Paul Giamatti, Jake Abel, Joanna Going, Kenny Wormald, Dee Wallace, Max Schneider, Brett Davern, Erin Darke, Tyson Ritter, Graham Rogers, Jonathan Slavin


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Biografi, Drame, Muzike


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 121 minuta


Data e Publikimit: 19/06/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Në vitet 1960, lideri i grupit "Beach Boys", Brajan Uilsoni, lufton me psikozën që po i shfaqej ndërkohë që po tentonte t’i jepte formë kryeveprës së tij të përparuar të popit. Në vitet 1980 ai është i thyer, i hutuar dhe nën vëzhgimin 24 orësh nga një terapist I dyshimtë, doktor Juxhin Lendi.