< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Hugo (Kodi 108238)     

Regjia: Martin Scorsese

Me Aktoret: Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Asa Butterfield, Chloe Moretz, Ray Winstone, Emily Mortimer, Jude Law, Johnny Depp, Michael Pitt, Christopher Lee, Michael Stuhlbarg, Helen McCrory, Richard Griffiths


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Aventure, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 126 minuta


Data e Publikimit: 23/11/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

I bazuar në bestsellerin joshës dhe imagjinar të Brian Selznick “Shpikja e Hjugo Kebrei”. “Hugo” është filmi i parë i Scorsese i xhiruar në 3D, tregon historinë e një djali jetim që bën një jetë të fshehtë brenda mureve të stacionit të trenave në Paris. Kur Hjugo ndeshet me një makineri të prishur, një vajzë eksentrike dhe njeriun e ftohtë dhe të rezervuar që drejton dyqanin e lodrave, ai kapet në një aventurë magjike dhe misterioze që do të mund t’i vinte të gjitha sekretet e tij në rrezik.