< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Straight Outta Compton (Kodi 109671)     

Regjia: F. Gary Gray

Me Aktoret: O'Shea Jackson Jr, Corey Hawkins, Jason Mitchell, Neil Brown Jr, Aldis Hodge, Paul Giamatti, Alexandra Shipp, Elena Goode, Keith Powers, Keith Stanfield


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Biografi, Muzike


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 146 minuta


Data e Publikimit: 14/08/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Grupi i hip-hopit i quajtuar NWA, lindi nga rrugët e rrezikshme të Kompton-it në Los Anxheles, Kaliforni. Nga mesi i viteve 80, ata revolucionarizuan kulturën e muzikës Hip-Hop me tekstet e tyre. Ky film tregon historinë e tyre të vërtetë dhe vështirësitë që ata kishin në fillimit e tyre.