< Kthehu tek Faqja e Meparshme

6 Days (Kodi 110325)     

Regjia: Toa Fraser

Me Aktoret: Jamie Bell, Mark Strong, Abbie Cornish, Emun Elliott, Jared Turner, Martin Shaw, Tim Pigott-Smith, Ronan Vibert, Kenneth Collard, Tim Downie, Martin Hancock


Publikuesi: NZ Film


Zhanret: Aksion, Histori


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


Data e Publikimit: 18/08/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Në prill të vitit 1980, disa burra të armatosur sulmuan Ambasadën Iraniane te Porta e Princit, në Londër dhe morën peng të gjithë njerëzit që ishin brenda. Gjatë gjashtë ditëve në vazhdim vazhdoi një gjendje e pazakontë, dhe ndërkohë një grup ushtarët shumë të trajnuar të SAS-it po përgatiteshin për një sulm që bota nuk e kishte parë kurrë më parë.

Shikoje Falas në Kualitet HD