< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Seven Psychopaths (Kodi 108416)     

Regjia: Martin McDonagh

Me Aktoret: Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Christopher Walken, Tom Waits, Olga Kurylenko, Abbie Cornish, Zeljko Ivanek, Gabourey Sidibe, Brendan Sexton III, Ronnie Gene Blevins, Sandy Martin


Publikuesi: CBS Films


Zhanret: Komedi, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 110 minuta


Data e Publikimit: 12/10/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Marti, një shkrimtar që përpiqet të nxjerrë bukën e gojës, ëndërron që një ditë të mbarojë skenarin që po shkruan. E vetmja gjë që i nevojitet është përqendrim dhe frymëzim. Shoku i tij i ngushtë, Billi, një aktor i papunë dhe herë pas here hajdut qensh, dëshiron që ta ndihmojë me çdo mënyrë. Çarli është një gangster psikopat, qenin e të cilit e vodhën Billi dhe Hansi. Me karaktere të tillë duke e rrethuar, Marti do të marrë frymëzimin për të cilin ka nevojë, por që ta shkruajë skenarin, duhet më parë të arrijë të qëndrojë gjallë.