< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Deadfall (Kodi 108420)     

Regjia: Stefan Ruzowitzky

Me Aktoret: Eric Bana, Olivia Wilde, Sissy Spacek, Kris Kristofferson, Charlie Hunnam, Jason Cavalier, Treat Williams, Kate Mara, Alain Goulem, Allison Graham, Patrick Kerton, Kevin Desfosses


Publikuesi: Magnolia Picture


Zhanret: Krim, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


Data e Publikimit: 09/11/2012Pershkrimi i Filmit

Vëllezërit Adison (Eric Bana) dhe Liza (Olivia Wilde) e gjejnë veten në arrati kur një grabitje në një kazino shkon keq. Ndërkohë, ish-boksieri problematik Xhej gjendet në darkën e Falënderimeve me prindërit e tij, Xhudin dhe sherifin e dalë në pension Set. Ç'do të ndodhë kur botët e tyre do të përplasen dhe fati i tyre do të ndryshojë?