< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Le Capital (Kodi 108689)     

Regjia: Costa-Gavras

Me Aktoret: Gabriel Byrne, Gad Elmaleh, Jordana DePaula, Liya Kebede, Céline Sallette, Natacha Régnier, Hippolyte Girardot, Bernard Le Coq, Paul Barrett, Daniel Mesguich


Publikuesi: K.G. Productions


Zhanret: Drame


Gjuha: Frengjisht, Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 114 minuta


Data e Publikimit: 14/11/2012Pershkrimi i Filmit

Kur Drejtori i Përgjithshëm i Bankës Feniks së Francës humbet ndjenjat në fushën e golfit, ekzekutivi i ri dinak Mark Turneil kurorëzohet si zëvendësuesi i tij. Por kështu fillon një vorbull ambicieje të pamëshirshme, luftrash për pushtet, lakmie dhe mashtrimi ndërsa ngritja brutale e Turneilit vihet në rrezik nga një përpjekje armiqësore për zaptim nga një kompani e madhe investitorësh amerikanë të drejtuar nga Ditmar Rigiuli, shpërqendrimet erotike të supermodeles ndërkombëtare Nasim, dhe kundërshtarë me një program për shkatërrim.