< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Operation Mekong (Kodi 110095)     

Regjia: Dante Lam

Me Aktoret: Joyce Wenjuan Feng, Baoguo Chen, Xudong Wu, Wu Linkai, Zhan Liguo, Chun Sun, Liu Xianda, Oak Keerati, Ken Lo, Pawarith Monkolpisit


Publikuesi: Bona Film Group


Zhanret: Aksion


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 123 minuta


Data e Publikimit: 30/09/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Dy anije kineze u sulmuan në Lumin Mekong dhe 13 anëtarë të ekuipazheve u vranë. Policia tajlandeze gjeti 900.000 pilula me metamfetaminë në anije. Ky lajm tronditi Kinën. Gang Gao, lideri i Antidrogës në provincën Jun Nan u caktua për të drejtuar një skuadër speciale për të shkuar të hetojnë në Trekëndëshin e Artë. Me bashkëpunimin e një informuesi, Fanxin Vusë, Gao zbuloi se 13 anëtarët e ekuipazheve ishin vrarë brutalisht. Gao dhe Vuja vendosin të luftojnë për drejtësi për Kinën me çdo kusht.