< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Hamilton: Men Inte Om Det Gäller Din Dotter (Kodi 108393)     

Regjia: Tobias Falk

Me Aktoret: Mikael Persbrandt, Saba Mubarak, Frida Hallgren, Reuben Sallmander, Nadja Christiansson, Lennart Hjulström, Peter Eggers, Steven Waddington, Cal Macaninch, John Light


Publikuesi: Pampas Produktion


Zhanret: Aksion


Gjuha: Suedisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 90 minuta


Data e Publikimit: 07/09/2012Pershkrimi i Filmit

Hamilton është një nga agjentët më të mirë që ka antiterrori suedez. Ai duhet të shpëtojë famulleshën e tij, që e ka rrëmbyer një terrorist saudit i modeluar mbi Osama bin Laden. Rrëmbimi është një hakmarrje për nënën e vajzës, e cila doli në një intervistë dhe mbrojti publikisht fjalën e lirë. Pas kërmimeve që bën, Hamilton do të zbulojë se Shërbimet Sekrete suedeze dhe CIA kanë interesat e tyre si përparësi, kështu që atij i duhet të veprojë i vetëm.