< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Bachelorette (Kodi 108462)     

Regjia: Leslye Headland

Me Aktoret: Kirsten Dunst, Isla Fisher, James Marsden, Adam Scott, Lizzy Caplan, Rebel Wilson, Arden Myrin, Hayes MacArthur, Kyle Bornheimer, Chris Cardona, Ella Rae Peck, Meg Phillips, Leslie Meisel


Publikuesi: Gary Sanchez Productions


Zhanret: Komedi, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 87 minuta


Data e Publikimit: 06/09/2012Pershkrimi i Filmit

Në mbrëmjen e martesës së një prej shoqeve të tyre të vjetra të gjimnazit, tre shoqëruese të papërgjegjshme dhe kapriçioze ribashkohen për një festë të fundit beqarie në Mollën e Madhe. Ato pa dashje shkatërrojnë fustanin e nusërisë së shoqes së tyre Bekit, përpara se ajo të martohet me të dashurin e saj të zemrës Deil. Ato përpiqen ta rregullojnë situatën duke kaluar mbrëmjen dhe mëngjesin përpara dasmës të dëshpëruara për t'ia kthyer fustanin Bekit në kohë, ndërsa zbulojnë vetveten dhe atë çka duan të bëjnë me të vërtetë në jetën e tyre.