< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Struck by Lightning (Kodi 108554)     

Regjia: Brian Dannelly

Me Aktoret: Chris Colfer, Sarah Hyland, Allison Janney, Charlie Finn, Rebel Wilson, Graham Rogers, Dermot Mulroney, Polly Bergen, Carter Jenkins, Angela Kinsey


Publikuesi: Permut Presentations


Zhanret: Komedi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 83 minuta


Data e Publikimit: 11/01/2013Pershkrimi i Filmit

Një gjimnazist që kërkon dëshpërimisht të arratiset nga idiotësia e njerëzve në qytezën e tij të lindjes, përpiqet të krijojë një mënyrë me të cilën të shpërngulet në Nju Jork, të shkojë në universitetin e ëndrrave të tij dhe të bëjë diçka tjetër përveç se të ndjekë hapat e mamasë së tij pijanece dhe të divorcuar. Përgjatë rrugës, ai u bën shantazh shokëve të tij të shkollës që të kontribuojnë në revistën e tij letrare dhe zbulon se si është të ndihesh i suksesshëm. A pranohet ai në universitetin e ëndrrave të tij? Dhe a do të bëjë një ndryshim dhe do të ndjekë qëllimet që ka në jetë?