< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Pain & Gain (Kodi 108578)     

Regjia: Michael Bay

Me Aktoret: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Tony Shalhoub, Rob Corddry, Anthony Mackie, Rebel Wilson, Ken Jeong, Bar Paly, John Turturro


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Komedi, Krim, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 129 minuta


Data e Publikimit: 26/04/2013Pershkrimi i Filmit

I bazuar në historinë e vërtetë të Daniel Lugo (Mark Wahlberg), një “bodibilder” nga Majemi që dëshiron të jetojë ëdnrrën amerikane. Ai do të donte të kishte paratë që njerëzit e tjerë kanë. Kështu që kërkon ndihmën e shokut e tij Adrian Dorbal (Dwayne Johnson). Skema e tyre e rrëmbimit të personit dhe shantazhit shkon tmerrësisht keq përderisa ata kanë muskuj në vend të trurit dhe mbeten duke u përpjekur në mënyrë të rrezikshme të mbahen fort pas ëndrrës së pakapshme amerikane.