< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Brothers Grimsby (Kodi 109827)     

Regjia: Louis Leterrier

Me Aktoret: Sacha Baron Cohen, Mark Strong, Isla Fisher, Rebel Wilson, Gabourey Sidibe, Penelope Cruz, Annabelle Wallis, Ian McShane, David Harewood, Johnny Vegas, Scott Adkins, Tamsin Egerton, Nick Boraine, Sam Hazeldine


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Aksion, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 83 minuta


Data e Publikimit: 11/03/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Vrasësi kryesor i MI6-ës ka një vëlla. Fatkeqësisht për të, ai është një mbështetës i madh i futbollit anglez nga qyteza e Grimsbit. Nobi ka gjithçka që mund të dojë një burrë nga fshati i vogël i peshkimit Grimsbi. Ka nëntë fëmijë dhe një të dashur shumë tërheqëse nga veriu i Anglisë. Ka vetëm një gjë që mungon në jetën e tij: vëllai i tij i vogël, Sebastiani. Pasi u birësuan nga familje të ndryshme kur ishin fëmijë, Nobi kaloi 28 vite duke e kërkuar Sebastianin. Pasi dëgjoi për vendndodhjen e tij, Nobi niset të ribashkohet me të, pa e ditur se ai jo vetëm që ishte agjent i MI6-ës, por sapo ka zbuluar një komplot që e vë botën në rrezik. I arratisur dhe i akuzuar gabimisht, Sebastiani kupton se nëse do që të shpëtojë botën, do t’i duhet ndihma e idiotit më të madh.