< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Madame Bovary (Kodi 109477)     

Regjia: Sophie Barthes

Me Aktoret: Mia Wasikowska, Laura Carmichael, Ezra Miller, Rhys Ifans, Paul Giamatti, Logan Marshall-Green, Henry Lloyd-Hughes, Richard Cordery, Luke Tittensor, Olivier Gourmet


Publikuesi: Alchemy


Zhanret: Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 118 minuta


Data e Publikimit: 12/06/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Kjo është historia e Ema Bovari, një bukuroshe e re që martohet me një doktor nga një vend i vogël duke u larguar kështu nga ferma me derra që kishe i ati. Por, duke u futur mes civilizimit dhe rangjeve të larta të shoqërisë, së shpejti mërzitet me burrin dhe jetën e saj mondane dhe kërkon pasuri dhe prestigj, përtej martesës së saj.