< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Red (Kodi 107990)     

Regjia: Robert Schwentke

Me Aktoret: Bruce Willis, Morgan Freeman, Mary-Louise Parker, John Malkovich, Karl Urban, Helen Mirren, Brian Cox, Ernest Borgnine, Richard Dreyfuss, Julian McMahon, James Remar, Michelle Nolden, Jonathan Walker


Publikuesi: Summit Entertainment


Zhanret: Aksion, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 111 minuta


Data e Publikimit: 15/10/2010Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Frenk Moses (Bruce Willis), Xho Matheson (Morgan Freeman), Marvin Bogs (John Malkovic) dhe Viktoria (Helen Mirren) dikur kanë qenë agjentët më të mirë të CIA-s, por sekretet që ata dinë sapo i bënë objektivët më të lartë të saj. Tashmë në kurth për vrasje, ata duhet të përdorin shkathtësinë e tyre kolektive, eksperiencën dhe punën në grup për të qëndruar një hap para ndjekësve të tyre vdekjeprurës dhe për të qëndruar të gjallë. Për ta ndaluar operacionin, skuadra niset në një mision të pamundur përgjatë shtetit për të hyrë fshehurazi në zyrat qendrore të CIA-s, ku edhe do të zbulojnë një nga komplotet më të mëdha në historinë qeveritare.