< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Underworld: Awakening 3D (Kodi 420042)     

Regjia: Måns Mårlind, Björn Stein

Me Aktoret: Kate Beckinsale, Stephen Rea, Michael Ealy, Theo James, India Eisley, Charles Dance, Scott Speedman, Sandrine Holt, Kris Holden-Ried, Richard Cetrone, Sanny Van Heteren


Publikuesi: Screen Gems, Lakeshore Entertainment


Zhanret: Aksion, Fantazi, Horror


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 88 minuta


Data e Publikimit: 20/01/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kate Beckinsale kthehet si luftëtarja më e mirë vampire Selena në Underworld: Awakening, vazhdimi mbresëlënës dhe më i ri i sagës epike. Pasi shpëton nga një burgim disa vjeçar, e gjen veten në një botë të ndryshuar ku njerëzit kanë zbuluar ekzistencën e Vampirëve dhe Likanëve dhe po kryejnë një luftë për t’i zhdukur të dyja speciet e pavdekshme. Tani Selena duhet të luftojë me njerëzit dhe një racë të re e të frikshme super Likanësh për të siguruar mbijetesën e saj.