< Kthehu tek Faqja e Meparshme

World War Z 3D (Kodi 420090)     

Regjia: Marc Forster

Me Aktoret: Brad Pitt, Mireille Enos, James Badge Dale, Daniella Kertesz, Matthew Fox, David Morse, Fana Mokoena, Abigail Hargrove, Pierfrancesco Favino, Eric West


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Horror


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 116 minuta


Data e Publikimit: 21/06/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Një virus i panjohur që po përhapet me shpejtësi nëpër botë, po i kthen njerëzit në zombi të egër dhe të etur për gjak. Agjenti i Kombeve të Bashkuara Geri Lein (Brad Pitt) caktohet për të zbuluar se çfarë ndodhi dhe nga ku nisi. Ai udhëton nëpër botë në një garë kundër kohës për të ndaluar zombit që po mposhtin ushtritë dhe qeveritë dhe që po kërcënojnë të shkatërrojnë vetë njerëzimin.