< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Olympus Has Fallen (Kodi 108523)     

Regjia: Antoine Fuqua

Me Aktoret: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Angela Bassett, Morgan Freeman, Dylan McDermott, Melissa Leo, Ashley Judd, Rick Yune, Robert Forster, Cole Hauser, Radha Mitchell, Tory Kittles


Publikuesi: Millennium Films, Nu Image Films


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 119 minuta


Data e Publikimit: 22/03/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kur Shtëpia e Bardhë - e koduar nga Shërbimet Sekrete: "Olimpi" - pushtohet nga një krye-terrorist dhe Presidenti rrëmbehet, ish-roja i çnderuar presidencial Majk Baning e gjen veten të ngecur brenda ndërtesës. Ndërsa skuadra e sigurisë kombëtare përpiqet të reagojë, ata detyrohen të mbështeten te Baningu për t'i ndihmuar të rimarrin Shtëpinë e Bardhë, të shpëtojnë Presidentin dhe të shmangin një katastrofë edhe më të madhe.