< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Punisher: War Zone (Kodi 107703)     

Regjia: Lexi Alexander

Me Aktoret: Ray Stevenson, Dominic West, Doug Hutchison, Colin Salmon, Wayne Knight, Dash Mihok, Julie Benz, Stephanie Janusauskas, Mark Camacho, Romano Orzari


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Aksion, Krim, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 05/12/2008Pershkrimi i Filmit

Ish oficeri i Forcave Speciale Frenk Kasëll (Ray Stevenson) është kthyer me të gjitha armët duke marrë flakë si Ndëshkuesi, këtë herë duke bërë luftën e një njeriu në dy fronte. Ndërkohë që vë në shënjestër bosin famkeq të mafies, Billi Rusotin, Kasëlli e shpërfytyron tmerrësisht keq gangsterin në një përleshje me armë ku gjithashtu humbet jetën dhe një agjent sekret i FBI-së. Duke kërkuar hakmarrje, Rusoti merr emrin “Xhigso” dhe fillon të rekrutojë kriminelët më të tmerrshëm të botës ndërkohë që agjentët federalë formojnë një skuadër sulmi. Tani, Ndëshkuesi duhet të gjejë një mënyrë të shmangë ligjin dhe të shkatërrojë ushtrinë vdekjeprurëse të Xhigsos në këtë thriler-aksion plot adrenalinë.