< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Samaritan (Kodi 108301)     

Regjia: David Weaver

Me Aktoret: Samuel L. Jackson, Luke Kirby, Ruth Negga, Tom Wilkinson, Gil Bellows, Aaron Poole, Tom McCamus, Martha Burns, Stephen McIntyre, Alan C. Peterson, Rob Archer, Diana Leblanc


Publikuesi: H2O Motion Pictures


Zhanret: Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 93 minuta


Data e Publikimit: 20/04/2012Pershkrimi i Filmit

Pas 25 vitesh në burg, Foli (Samul L. Jackson) i jep fund jetës si zhvatës. Burgu dhe një jetë e tërë në këtë lojë i kanë mohuar miqtë, familjen dhe një arsye për t’u ngritur në mëngjes, por kur ai njihet me një femër të re të quajtur Iris (Ruth Negga), mundësia e një fillimi të ri duket reale. Megjithatë, e kaluara e tij duket se është një shoqërues shumë kokëfortë: Itani (Luke Kirby), biri i ish-partnerit të tij, dëshiron të mësojë lojën - dhe kush më mirë për t’ia mësuar se njeriu i vetëm që ka më afër babait? Dhe ai ka objektivin perfekt - shefin e Itanit, Ksavierin (Tom Wilkinson), një njeri brutal që adhurohet në botën e rregullt për zgjuarsinë e tij në biznes dhe shkakton frikën në botën e nëndheshme për pamëshirshmërinë e tij, i cili vjen në qytet dhe janë 8 milionë dollarë për t’u marrë shumë lehtë nëse di si të luash me zgjuarsi.