< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Loving (Kodi 110103)     

Regjia: Jeff Nichols

Me Aktoret: Michael Shannon, Joel Edgerton, Marton Csokas, Ruth Negga, Alano Miller, Nick Kroll, Jon Bass, Bill Camp, David Jensen, Quinn McPherson, Michael Abbott Jr., Sharon Blackwood


Publikuesi: Focus Features


Zhanret: Biografi, Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 123 minuta


Data e Publikimit: 04/11/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Historia e Riçard dhe Mildred Lovingut, një çift ndër-racor, sfida e të cilëve ndaj arrestimit të tyre për martesë të përzier në Virxhinia çoi në një betejë ligjore që do të mbaronte në Gjykatën Supreme të SHBA-së.