< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Crazy Stupid Love (Kodi 108159)     

Regjia: Glenn Ficarra, John Requa

Me Aktoret: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone, Analeigh Tipton, Jonah Bobo, Joey King, Marisa Tomei, Kevin Bacon, Beth Littleford, John Carroll Lynch


Publikuesi: Carousel Productions


Zhanret: Komedi, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 118 minuta


Data e Publikimit: 29/08/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Dyzet e ca vjeçari Kal Uiver (Steve Carell) mendon se martesa e tij është perfekte, derisa gruaja e tij Emili (Julianne Moore) i kërkon divorcin. Tani Kali është beqar dhe në kërkim të dashurisë me ndihmën e Don Zhuanit Xhejkob Palmer (Ryan Gosling), i cili i jep burrërisë së Kalit një shndërrim të jashtëzakonshëm. Midis rënieve të papërshtatshme në dashuri dhe përballjeve romantike, Kali dhe Xhejkobi zbulojnë se të qenit lojtar pa patur partneren e duhur s’është vetëm diçka e çmendur dhe idiote, por diçka e pamundur!