< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kapringen (Kodi 108448)     

Regjia: Tobias Lindholm

Me Aktoret: Johan Philip Asbæk, Søren Malling, Dar Salim, Roland Møller, Gary Skjoldmose Porter, Abdihakin Asgar, Amalie Ihle Alstrup, Amalie Vulff Andersen, Linda Laursen, Keith Pearson


Publikuesi: Nordisk Film


Zhanret: Drame


Gjuha: Danisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 100 minuta


Data e Publikimit: 20/09/2012Pershkrimi i Filmit

Anija e mallrave MV Rozen po shkon drejt ankorimit kur rrëmbehet nga disa piratë somalezë në Oqeanin Indian. Mes burrave në bord janë kuzhinieri i anijes Mikel dhe inxhinieri Jan, të cilët, së bashku me gjithë të tjerët merren peng në një lojë cinike jete a vdekjeje. Duke kërkuar një shpërblesë prej miliona dollarësh, një dramë psikologjike zhvillohet midis Drejtorit ekzekutiv të kompanisë detare dhe piratëve somalezë.