< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Passion of the Christ (Kodi 109043)     Pershkrimi i Filmit

Filmi tregon 12 orët e fundit të Jezusit para se të kryqëzohej. Historia tregon tradhëtinë që i bëri Juda Jezusit pas Darkës së Fundit. Filmi është me regji të Mel Gibson ku rolin e Jezusit e luan Jim Caviezel dhe Monica Bellucci luan rolin e Magdalenës.