< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Snowden (Kodi 110046)     

Regjia: Oliver Stone

Me Aktoret: Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Zachary Quinto, Tom Wilkinson, Rhys Ifans, Nicolas Cage, Ben Schnetzer, Keith Stanfield, Scott Eastwood, Timothy Olyphant, Joely Richardson


Publikuesi: Open Road


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 134 minuta


Data e Publikimit: 16/09/2016


  


Pershkrimi i Filmit

I zhgënjyer me komunitetin e inteligjencës, kontraktori i lartë Eduard Snouden, largohet nga puna e tij në Agjencinë Kombëtare të Sigurisë. Ai e di që po mblidhet një mal virtual të dhënash për të përgjuar të gjitha format e komunikimit, jo vetëm nga qeveritë e huaja dhe grupet terroriste, por edhe nga amerikanët e zakonshëm. Kur Snoudeni vendos t’i rrjedhë këto informacione të fshehta, ai bëhet tradhtar për disa, hero për disa të tjerë dhe një i arratisur nga ligji.