< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Captive (Kodi 109192)     

Regjia: Atom Egoyan

Me Aktoret: Ryan Reynolds, Scott Speedman, Rosario Dawson, Mireille Enos, Kevin Durand, Alexia Fast, Peyton Kennedy, Bruce Greenwood, Brendan Gall, Aaron Poole, Jason Blicker, Aidan Shipley, Ian Matthews, Christine Horne


Publikuesi: A24


Zhanret: Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 112 minuta


Data e Publikimit: 12/12/2014


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Mathju ndalon për një kohë të shkurtër në një restorant dhe kur del vajza e tij Kasandra ishte zhdukur pa asnjë gjurmë. Rrëmbimi i saj pa asnjë zgjidhje shkatërron lidhjen e Mathjus me gruan e tij, Tina, e cila e gjendur në mesin e kujtimeve të Kasandrës, dyshon te burri i saj. Vite më vonë, kur detektivët Nikola dhe Xhefri zbulojnë imazhe të Kasandrës në internet, Mathju rrezikon çdo gjë për të garantuar kthimin e sigurt të vajzës së tij dhe për të shpëtuar veten dhe Tinën.