< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Angry Birds Movie 3D (Kodi 420170)     

Regjia: Clay Kaytis, Fergal Reilly

Me Aktoret: Jason Sudeikis, Josh Gad, Danny McBride, Maya Rudolph, Bill Hader, Peter Dinklage, Marcello Macchia, Alessandro Cattelan, Chiara Francini, Ike Barinholtz, Danielle Brooks


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: I Animuar, Aksion, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 20/05/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Redi (zogu i kuq i lojës Angry Birds), çdo ditë që kalon sa vjen dhe bëhet më inatçi. Duke e parë që nuk e kontrollon dot inatin, ai futet në një klinikë dhe aty njihet edhe me zogj të tjerë problematikë, dhe të gjithë sëbashku krijojnë një simpati për njëri-tjetrin. Por aty ku gjërat duken se janë në normalitet, do të shfaqen derrkucat, të cilët në pamje të parë duken miqësor, por Redi zbulon se në anijen e tyre fshihet një plan armiqësor.