< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Age of Shadows (Kodi 110175)     

Regjia: Jee-woon Kim

Me Aktoret: Yoo Gong, Kang-ho Song, Ji-min Han, Tae Goo Um, Shin Sung-Rok


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Aksion


Gjuha: Koreane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 140 minuta


Data e Publikimit: 23/09/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Ngjarjet zhvillohen në vitin 1920. Koha e Hijeve ndjek një lojë si macja me miun që shpaloset mes grupeve të luftëtarëve të Rezistencës që mundohen të fusin eksplozivë nga Shangai për të shkatërruar institucionet japoneze në Seul, dhe agjentët japonezë mundohen t’i ndalojnë. Një oficer i talentuar i policisë japoneze i lindur në Kore, i cili kishte qenë dikur në lëvizjen e Rezistencës, vihet në dilemë mes kërkesave të realitetit të tij apo të mbështesë një kauzë më të madhe...