< Kthehu tek Faqja e Meparshme

A Long Way Down (Kodi 108970)     

Regjia: Pascal Chaumeil

Me Aktoret: Pierce Brosnan, Toni Collette, Aaron Paul, Imogen Poots, Rosamund Pike, Josef Altin, Sam Neill, Joe Cole, Tuppence Middleton, Diana Kent, Mohammed Ali, George Hewer, Shola Adewusi, Poppy Epstein, Thomas Williamson


Publikuesi: Notorious Pictures


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 96 minuta


Data e Publikimit: 05/06/2014Pershkrimi i Filmit

Katër shpirtra, një prezantues televiziv i turpëruar, një adoleshente me gojë të ndyrë, një mama e izoluar e vetme dhe një muzikant solipsist, vendosin t’i japin fund jetës së tyre në të njëjtën natë, natën e Vitit të Ri. Kur ky kuartet me iluzione takohet rastësisht, në një vend të njohur për vetëvrasje, një ndërtesë e lartë e Londrës që e kishte merituar nofkën Kulla e Hedhjeve, bien dakord bashkërisht që ta anulojnë planin e tyre për gjashtë javë, duke formuar kështu një familje jo tradicionale dhe mos funksionuese, dhe duke u bërë të njohur nëpër media si Katërshja Mbi Çati, në kërkim të arsyeve për të vazhduar të jetojnë.