< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Pitch Perfect (Kodi 108399)     

Regjia: Jason Moore

Me Aktoret: Anna Kendrick, Brittany Snow, Christopher Mintz-Plasse, Anna Camp, Rebel Wilson, Alexis Knapp, Brock Kelly, Skylar Astin, Jacob Wysocki, Freddie Stroma, Judd Lormand, Adam DeVine


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Komedi, Muzike, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 112 minuta


Data e Publikimit: 05/10/2012Pershkrimi i Filmit

Bela Barden është një grup, që përbëhet nga vajza të reja që këndojnë këngë pop dhe bazohen te pamja e tyre perfekte. Pas një dështimi katastrofik në finalet e vitit të kaluar, ato janë të detyruara të rigrupohen. Midis rekrutëve të reja, është edhe studentja Beka, një DJ e pavarur me asnjë interes për jetën në kolegj. Por, pasi takon Jesin, që është në grupin rival të djemve, Beka merr përsipër që të ndihmojë grupin e shoqeve që të futen përsëri në kompeticion.