< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Pitch Perfect 2 (Kodi 109490)     

Regjia: Elizabeth Banks

Me Aktoret: Anna Camp, Anna Kendrick, Rebel Wilson, Elizabeth Banks, Hailee Steinfeld, Brittany Snow, Alexis Knapp, Katey Sagal, Skylar Astin, Hana Mae Lee, Jodi Lyn Brockton, Adam DeVine


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Komedi, Muzike


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 114 minuta


Data e Publikimit: 15/05/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Bukuroshet u kthyen, dhe janë më mirë se kurrë. Pasi u poshtëruan në sytë e presidentit të Amerikës, Bukuroshet nxirren jashtë nga Aka-Rrethi. Në mënyrë që të pastrojnë emrin e tyre dhe të rifitojnë statusin, ato ndërmarrin një detyrë në dukje të pamundur: të fitojnë një garë ndërkombëtare që nuk e ka fituar kurrë asnjë skuadër amerikane. Në mënyrë që ta kryejnë këtë detyrë monumentale, ato duhet t’i shtrëngojnë lidhjet si shoqe dhe si motra dhe ta mahnitin konkurrencën me aka-magjinë e tyre! Me të gjithë miqtë e rinj dhe ata të vjetër që i bashkohen udhëtimit, Bukuroshet mund të shpresojnë të arrijnë ëndrrën e tyre edhe një herë.