< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Town (Kodi 107974)     

Regjia: Ben Affleck

Me Aktoret: Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner, Blake Lively, Slaine, Owen Burke, Titus Welliver, Pete Postlethwaite, Chris Cooper, Dennis McLaughlin, Corena Chase, Brian Scannell


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Krim, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 150 minuta


Data e Publikimit: 17/09/2010Pershkrimi i Filmit

Ndërkohë që po planifikon një grabitje që mund të rezultojë në punën më të madhe të bandës së tij, hajduti profesionist Dag MakRei planifikon gjithashtu një mënyrë për t’u larguar nga jeta që bën dhe qyteti ku është rritur ndërsa i shmanget një agjenti FBI-je që kërkon ta fusë atë dhe shokët e tij në burg. Përveç se është në krye të një kasti elektrizues, Ben Affleck gjithashtu regjizon dhe është njëri prej shkrimtarëve i këtij trileri kriminal plot suspans që shpaloset - dhe shpesh shpërthen - përgjatë Bostonit. Gjithashtu luajnë Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner, Blake Lively, Titus Welliver, Pete Postlethwaite dhe Chris Cooper.