< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Wannabe (Kodi 109631)     

Regjia: Nick Sandow

Me Aktoret: James Michael Imperioli, Vincent Piazza, Adriana DeMeo, Patricia Arquette, David Zayas, Doug. E. Doug, Mike Starr, Slaine, Vincenzo Amato, Stan Carp, Joseph Siravo, Neal Huff, Mario Macaluso


Publikuesi: Entertainment One


Zhanret: Krim, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 90 minuta


Data e Publikimit: 04/12/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Në këtë dramë kriminale të bazuar në ngjarje të vërteta të ndodhura në vitin 1992, i fiksuari pas Gotit, Tomasi, bie në dashuri me Rozën dhe të dy bashkë ndjekin iluzionet e madhështisë ndërsa nisin një valë krimesh të ushqyera nga drogat. Ky film prekës tregon historinë e ikonës së bandave nga një këndvështrim i ri: nga këndvështrimi i një personi të veçuar me dëshirën e pashuar për të jetuar në imagjinatën kinematografike të stilit të jetesës së bandave.