< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Trance (Kodi 108535)     

Regjia: Danny Boyle

Me Aktoret: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson, Danny Sapani, Matt Cross, Wahab Sheikh, Mark Poltimore, Tuppence Middleton, Simon Kunz, Spencer Wilding


Publikuesi: Fox Searchlight Pictures


Zhanret: Krim, Drame, Mister


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 27/03/2013Pershkrimi i Filmit

Nga regjizori fitues i Academy Award Danny Boyle vjen filmi Trance. Pas goditjes që pëson në kokë gjatë përpjekjes për të vjedhur një pikturë Goya me vlerë 27 milionë dollarë, Simoni (James McAvoy), një organizues ankandesh, zgjohet për të zbuluar se piktura - së bashku me kujtesën e tij - kanë humbur. I detyruar nga partneri i tij në krim Frenk (Vincent Cassel) të bëjë një hipnozë, Simoni hyn në një trekëndësh dashurie me hipnotizuesen e tij joshëse (Rosario Dawson). Ndërsa ngjarjet zhvillohen, vija mes realitetit dhe ëndrrës bëhet e turbullt në këtë triler të paparashikueshëm dhe seksi.