< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Pan 3D (Kodi 420158)     

Regjia: Joe Wright

Me Aktoret: Hugh Jackman, Levi Miller, Garrett Hedlund, Cara Delevingne, Amanda Seyfried, Rooney Mara, Nonso Anozie, Paul Kaye, Emerald Fennell, Bronson Webb, Spencer Wilding, Adeel Akhtar, Julian Seager, Jimmy Vee


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aventure, Familjar, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 111 minuta


Data e Publikimit: 09/10/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Piterin, një jetim 12 vjeçar, e rrëmbejnë dhe e dërgojnë në botën magjike të Tokës së Humbur atje ku ai gjen si argëtimin ashtu edhe rrezikun, dhe përfundimisht zbulon fatin e tij, për t’u bërë heroi që do të njihet përgjithmonë si Piter Pani.