< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Haunter (Kodi 108686)     

Regjia: Vincenzo Natali

Me Aktoret: Abigail Breslin, David Hewlett, Stephen McHattie, Sarah Manninen, Peter Outerbridge, Michelle Nolden, Peter DaCunha, Samantha Weinstein, Eleanor Zichy, David Knoll


Publikuesi: Copperheart Entertainment


Zhanret: Horror, Mister, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 25/10/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Lisa Xhonson do dhe një ditë për të mbushur 16 vjeç. Dhe kështu do të mbetet përgjithmonë. Ajo dhe familja e saj kanë vdekur dhe janë dënuar ta përsërisin atë ditë të fundit fatkeqe para se të vriteshin të gjithë më 1985. Vetëm Lisa është “zgjuar” dhe ka kuptuar se çfarë po ndodh. Ajo fillon të ndihet sikur po përndiqet, por “fantazma” del se është Olivia, një vajzë e gjallë e cila jeton në shtëpi në ditët e sotme së bashku me familjen e saj. Me ndihmën e saj, Lisa zbulon se shtëpia dikur i përkiste një vrasësi serial që rrëmbente vajza adoleshente dhe i digjte trupat e tyre në një furrë të fshehur. Kur ai vdiq, u kthye në një Përndjekës - një shpirt i keq dhe i fuqishëm, i aftë për të pushtuar të gjallët.