< Kthehu tek Faqja e Meparshme

A History Of Violence (Kodi 107213)     

Regjia: David Cronenberg

Me Aktoret: Viggo Mortensen, Maria Bello, Ed Harris, William Hurt, Ashton Holmes, Peter MacNeill, Stephen McHattie, Greg Bryk, Kyle Schmid, Sumela Kay


Publikuesi: New Line Productions


Zhanret: Krim, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 30/09/2005Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Tomi jeton një jetë të qetë me gruan dhe fëmijët e tij në një qytez të Indianas. Një natë, ky imazh përrallor bëhet copa kur në kafenenë që punon hyjnë dy grabitës. Tomi, për të mbrojtur klientët e tij, vret grabitësit dhe me konfirmim dëshmitarësh del i pafajshëm. Bëhet idhulli i qytezës, por ajo vrasje vetëm e rastësishme që nuk ishte. Një gangster me bandën e tij thotë se njohu në fytyrën e Tomit një kriminel të rrezikshëm, me të cilin kishte llogari të hapura, duke kërcënuar atë dhe familjen e tij...